radiotelefon Icom ICM93D Euro-radiotelefony.net.pl
  • radiotelefon Icom ICM93D Euro-radiotelefony.net.pl

Icom IC-M93D EURO przenośny radiotelefon DSC

2 359,00 zł
Brutto

Icom IC-M93D to najbardziej płaski na świecie przenośny radiotelefon DSC. Jest następcą popularnego IC-M91D.

Niezliczone udoskonalenia sprawiają, że IC-M93D EURO jest okrętem flagowym nowej generacji radiotelefonów przenośnych Icom Marine pod względem elegancji i doskonałej użyteczności.

W komplecie znajduje się: BP-285 (Li-Ion 1570mAh (typ.)), BC-220 (szybka ładowarka), BC-123SE (adapter ładowarki), MB- 133 (Blet-Clip), FA-SC59V (antena), pasek na rękę.

Ilość

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

IC-M93D ma czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny

Dzięki przekątnej 5,8 cm wszystkie informacje na kontrastowym wyświetlaczu matrycowym są bardzo dobrze widoczne, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Przyczyniają się do tego duże litery i wyraźny kompas.

Wyświetlacz nawigacji

Najbardziej płaskie * pływające urządzenie DSC

Dzięki zastosowaniu nowej klawiatury głębokość obudowy IC-M93D EURO została zmniejszona do 38,5 mm, dlatego jest nazywany najcieńszym na świecie radiotelefonem przenośnym w tej kategorii. Doskonale leży w dłoni i jest łatwy w użyciu.

* Według stanu na czerwiec 2016 r., Według badań Icom

Intuicyjny interfejs użytkownika

Użytkownicy, którzy nie są tak zaznajomieni z radiotelefonami DSC, są wspierani przez kombinację 4 przycisków nawigacyjnych i 3 klawiszy programowych w intuicyjnej obsłudze wszystkich funkcji.

DSC klasy H z wbudowanym odbiornikiem CH70

Oddzielny odbiornik DSC stale monitoruje kanał 70. Połączenia alarmowe można wysyłać, naciskając przycisk z tyłu. Radio ręczne jest zgodne z ITU-R M.493-13 dla urządzeń DSC klasy H i RTCM 10150.0 klasa 2.

Zintegrowany odbiornik GNSS Zintegrowany odbiornik

GNSS (globalny system nawigacji satelitarnej) określa lokalizację, kurs i prędkość oraz charakteryzuje się krótkim czasem rozruchu i wysoką dokładnością. Wykorzystuje informacje z GPS, GLONASS, QZSS i SBAS (WAAS / EGNOS / MSAS). Korzystając z zapisanych danych GNSS, IC-M93D EURO może zlokalizować swoją pozycję 8-12 sekund po włączeniu. Otrzymane dane pozycji można wykorzystać do połączeń DSC i nawigacji do punktów trasy.

Aktywny tłumik szumów

Wbudowana elektronika redukująca szumy cyfrowo eliminuje szum tła w transmitowanym sygnale i podczas odbioru o 90%. Zapewnia to czystą komunikację nawet w trudnych warunkach morskich. (Więcej ...)

„Float'n Flash” i funkcja automatycznego ustawiania MOB

Gdy IC-M93D EURO wpada do wody, unosi się na powierzchni wody, a wbudowana dioda LED zaczyna automatycznie migać (Float'n Flash), nawet gdy urządzenie jest do niego podłączone Czas jest wyłączony. Ponadto funkcja automatycznego ustawiania MOB zapewnia, że ​​typ awaryjny DISTRESS jest automatycznie ustawiany na „Man Overboard”. Umożliwia to użytkownikowi, naciskając klawisz DISTRESS, natychmiastowy alarm awaryjny w tej kategorii, który natychmiast informuje o tym fakcie stację odbiorczą. Pozycja i czas osoby w wodzie (urządzenia) są odpowiednio przekazywane.

* Jeśli dane pozycji GNSS nie zostały naprawione po naciśnięciu przycisku DISTRESS, kolejny alarm awaryjny jest wysyłany automatycznie, gdy tylko dane pozycji zostaną odebrane.

Długotrwałe 9 godzin działania baterii

IC-M93D EURO z dostarczonym pakietem akumulatorów BP-285 pozwala na około 9 godzin * pracy z ciągłym monitorowaniem CH70.

* Typowa praca z Tx: Rx: Standby = 5: 5: 90 (funkcja oszczędzania energii: ON) 

Dołączona szybka ładowarka BC-220 Dostarczona szybka ładowarka BC-220 ładuje akumulator BP-285 w około 2,5 godziny.

Inne funkcje

IC-M93D jest wodoodporny (może być zanurzony w głębokości 1 m na 30 minut)

Funkcja nawigacji od aktualnej pozycji do określonego punktu | Pamięć 50 punktów nawigacyjnych z alfanumerycznymi nazwami do nawigacji | Dwu- i trzykanałowy zegarek do jednoczesnego monitorowania kanału 16 i / lub kanału wywoławczego | Czterostopniowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora na wyświetlaczu | Preferowana funkcja kanału dla szybkiego dostępu do często używanych kanałów Funkcja drenażu AquaQuake ™ generuje wibrujący dźwięk i usuwa wodę z kratki głośnika | Gdy mikrofon głośnikowy HM-165 jest podłączony do IC-M93D EURO, zarówno HM-165, jak i ręczny napęd radiowy na powierzchni wody Obsługuje nowy plan kanałów morskich VHF, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2017 r. | Możliwe radio żeglugi śródlądowej (ATIS) *

* Przypisany kod ATIS może zostać zaprogramowany raz przez użytkownika - późniejsze zmiany są możliwe tylko przez specjalistycznego partnera handlowego. Proszę zwrócić uwagę na obowiązujące wytyczne dotyczące korzystania z radiotelefonów kieszonkowych w obszarze radia żeglugi śródlądowej.

Zakres 

Zasilacz sieciowy BC-123SE (230 V) | Szybka ładowarka BC-220 | Akumulator BP-285 | Zaczep do paska MB-133 | Antena FA-SC59V | Pasek na nadgarstek

Akcesoria opcjonalne

BC-123SE - zasilacz (230 V) do użytku z szybką ładowarką BC-220

BC-214 # 13 - 6-kierunkowa ładowarka wielofunkcyjna (w tym zasilacz 230 V BC-157S i sześć wkładek ładujących AD-133) do ładowania Do sześciu akumulatorów BP-285 w ciągu około 3 godzin

BC-220 - szybka ładowarka (wymagany zasilacz BC-123SE)

BP-285 - akumulator litowo-jonowy 7,2 V, 1485 mAh (min.) 1570 mAh (typ.)

CP-25H -

Kabel zapalniczki (12 V) do użytku z szybką ładowarką BC-220 FA-SC59V - Elastyczna antena FM dla morskiego zakresu częstotliwości, zawarta w zakresie dostawy

HM-165 - Wodoodporny mikrofon głośnikowy (IPX7), podłączony IC-M93D EURO pozostaje pływający

HM-228 - Wodoodporny mikrofon głośnikowy w kompaktowej obudowie (IPX7)

MB-96F - Stały wieszak na pasek ze skóry MB-96FL - Stały

wieszak na pasek ze skóry (wersja długa)

MB-133 - Zaczep do paska, w zestawie